For footwear applications, TPU waterproof film procurement requires four verifiable metrics: hydrolysis resistance ≥60 N/3CM after 24h immersion, elongation at break ≥300% (ASTM D412), water vapor transmission rate ≥650 g/m²/day (ASTM D6701), and hydrostatic pressure resistance >10 000 mmH₂O 0,012–0,025 mm plėvelei. Šiame vadove pateikiami fizinių savybių etalonai, apdorojimo metodų palyginimai (aukšto -dažnio suvirinimas ir klijavimas), pagrindinės delaminacijos priežasties analizė ir gamyklinių bandymų protokolai, skirti masinei partijai kvalifikuoti.
TPU plėvelės fizinės savybės: atsparumas hidrolizei ir pailgėjimas
Atsparumas hidrolizei (kritinis drėgnoje aplinkoje)
Polyester-based TPU undergoes ester bond cleavage in high-humidity conditions, reducing tensile strength by 40–50% within 12 months at 80% RH. Polyether-based TPU retains >85% tempimo stipris identiškomis sąlygomis. Jei avalynė eksportuojama į atogrąžų ar{2}}didelės drėgmės rinkas, nurodykite polieterio TPU.
| TPU tipas | Atsparumas hidrolizei (24 val., 70 laipsnių) | Tempimo išlaikymas (7 dienos, 70 laipsnių / 95 % santykinis drėgnis) | Taikymo tinkamumas |
|---|---|---|---|
| Poliesterio TPU | Vidutinis (didesnis arba lygus 40 N / 3 cm) | 50–60% | Sausas klimatas, kambarinė avalynė |
| Polieterio TPU | Didelis (didesnis arba lygus 60 N / 3 cm) | 85–95% | Lauko, vandeniui atsparūs, atogrąžų turgūs |
| Polikaprolaktono TPU | Labai didelis (didesnis arba lygus 70 N / 3 cm) | 90–95% | Aukščiausios kokybės, ilgo{0}} gyvavimo ciklo produktai |
Tiekimo specifikacija:Reikalauti atsparumo hidrolizei bandymo ataskaitos (24 val. panardinimas, 70 laipsnių), kurioje būtų parodytas didesnis arba lygus 60 N/3CM atsilupimo stiprumo išlaikymas. Polieterio TPU formulės tai nuosekliai pasiekia.
Tempimo stipris ir pailgėjimas trūkimo metu
| Parametras | Bandymo metodas | TPU plėvelė (įprasta) | PVC plėvelė (lyginamoji) | EVA plėvelė (lyginamoji) |
|---|---|---|---|---|
| Tempiamasis stipris (MPa) | ASTM D412 | 30–60 | 15–25 | 8–12 |
| Pailgėjimas lūžio metu (%) | ASTM D412 | 300–600 | 150–250 | 100–200 |
| Plyšimo stiprumas (kN/m) | ASTM D624 | 155 | 60–80 | 30–50 |
| Šoro kietumas | ASTM D2240 | 60A – 80D | 75–85A | 65–80A |
Inžinerija:TPU pailgėjimo diapazonas (300–600%) leidžia atlaikyti pakartotinį batų spyruoklių ir pirštų spyruoklių lenkimą be įtrūkimų. PVC, kurio pailgėjimas mažesnis nei 250%, sugenda tokiomis pačiomis sąlygomis.
Žemos-temperatūros lankstumas ir šaltas įtrūkimas
| Parametras | Bandymo būklė | TPU filmas | PVC plėvelė |
|---|---|---|---|
| Šalto įtrūkimo temperatūra | 180 laipsnių posūkis | -20 laipsnių iki -35 laipsnių (be įtrūkimų) | -10 laipsnių iki -15 laipsnių (atsiranda įtrūkimai) |
| Žemas -temp. atsparumas lankstumui | -20 laipsnių, 30 000 lenkimų | Jokio įtrūkimo | Krekingas ties<15,000 cycles |
Įtaka tiekimo grandinei:Žieminių batų ar avalynės, parduodamų Šiaurės Amerikos / Europos rinkose, TPU -20 laipsnių atsparumas šalčiui įtrūkimai yra ne-sutartis. PVC pagrindu pagaminti vandeniui atsparūs sluoksniai sugenda esant -15 laipsnių, todėl atsiranda garantijos grąžinimo rizika.

Apdorojimo metodai: aukšto{0}}dažnio suvirinimas ir klijavimas
Aukšto{0}}dažnio suvirinimas (aukšto dažnio suvirinimas / dielektrinis suvirinimas)
Aukšto dažnio suvirinimas naudoja radijo dažnio energiją, kad generuotų šilumą pačioje TPU plėvelėje, lydant ir sulydant polimerų grandines sąsajoje.
| Parametras | HF suvirinimo specifikacija |
|---|---|
| Dažnių diapazonas | 27,12 MHz (ISM juosta) |
| Suvirinimo temperatūra | 130–180 laipsnių (TPU lydymosi temperatūra) |
| Suvirinimo laikas | 2–8 sekundės (priklausomai nuo storio) |
| Ryšio stiprumas | Didesnis arba lygus 25 N / 15 mm (lukštenimas) |
| LOJ emisijos | Nulis (be tirpiklių) |
| Tinkamas plėvelės storis | 0,05–1,0 mm |
Avalynės gamybos pranašumai:
Nenaudojama jokių klijų - pašalina tirpiklių apdorojimą ir džiovinimo krosnis
Tolygus suvirinimo stiprumas gamybos metu (RD energija skverbiasi tolygiai)
Nuvalykite kraštus - be klijų nutekėjimo ar medžiagos pertekliaus
Tinka vandeniui atsparioms batų konstrukcijoms ir siūlių sandarinimui
Apribojimai:
Reikia vario elektrodo įrankių (pradinė kaina: 2 000–5 000 USD už modelį)
Not suitable for films >1,5 mm storio (RF skverbtis ribota)
Reikalinga TPU formulė su tinkamu dielektrinių nuostolių koeficientu
Klijavimas (karšto lydalo ir tirpiklio{0}}pagrindas)
Klijavimui naudojami trečiojo -sluoksnio klijai (TPU karšto lydalo arba PU-pagrindo tirpiklio klijai), kad laminuotų TPU plėvelę ant audinio arba odos pagrindo.
| Parametras | Karšto lydalo klijai | Tirpiklio{0}}pagrindo klijai |
|---|---|---|
| Aktyvinimo temperatūra | 120-160 laipsnių | Kambario temperatūra (reikalingas kietėjimo laikas) |
| Ryšio stiprumas | 15–25 N/15 mm | 20–35 N/15 mm |
| LOJ emisijos | Žemas (be tirpiklių) | Aukštas (reikalauja atkūrimo sistemų) |
| Džiūvimo / sukietėjimo laikas | Momentinis (aušinimo rinkiniai sujungia) | 24-72 valandos |
| Įrangos kaina | Žemas (volininis laminatas) | Vidutinis (purškimo kabina + džiovinimo tunelis) |
Privalumai:
Mažesnės kapitalo investicijos nei HF suvirinimo įranga
Gali klijuoti TPU prie įvairesnių substratų (įskaitant odą, ne{0}}austines medžiagas)
Tinka didelio ploto{0}}laminavimui (visos viršutinės plokštės)
Apribojimai:
Klijai padidina medžiagos kainą (0,10–0,30 USD/m²)
Tirpiklių{0}}pagrindiniams klijams reikia surinkti LOJ (atitikimas REACH)
Sukibimo stiprumas priklauso nuo klijų sudėties ir naudojimo nuoseklumo
Apdorojimo metodo pasirinkimo matrica
| Jei jūsų gamybai reikia... | Pasirinkite HF suvirinimą | Pasirinkite klijų klijavimą |
|---|---|---|
| Siūlių sandarinimas / snapelio konstrukcija | ✓ (pageidautina) | Galima, bet lėčiau |
| Didelis{0}}viršutinis laminavimas | Netinka | ✓ |
| Nulis LOJ / be tirpiklių{0}}gamybos | ✓ | Tik su karštu tirpalu |
| Greitas ciklo laikas (<10 sec per joint) | ✓ | Ne (karšto lydalo reikia aušinti) |
| Mažos įrankių kainos mažoms partijoms | Nr | ✓ |
| TPU klijavimas prie odos | Ne (oda nesivirina) | ✓ |
💡 Tiekimo patarimas dideliems pirkėjams– RFQ nurodykite prisijungimo būdą. Aukštadažniam suvirinimui reikalingas specifinių dielektrinių savybių turintis TPU; standartinis ekstruzijos{1}}klasės TPU gali nesuvirinti nuosekliai. „Solamni“ siūlo HF-suvirinamas ir lipnias-TPU plėveles su dokumentuotais suvirinimo stiprumo duomenimis.Peržiūrėkite TPU plėvelės technines specifikacijas →

Vandeniui atsparių batų skilimo išvengimas
Pagrindo užteršimas (klijavimas)
Pelėsių atpalaiduojančios medžiagos, alyvos ar dulkės ant pagrindo paviršiaus veikia kaip „sukibimo nutraukėjai“, neleidžiantys klijams iššlapti. Silikono{1}}atskyrimo priemonės yra ypač problemiškos.
Prevencija:
Nurodykite substrato valymo protokolą (šluostymas tirpikliu arba apdorojimas plazma)
Reikalingas paviršiaus energijos bandymas (dino lygis didesnis arba lygus 38 mN/m klijavimui)
Atlikite sukibimo nulupimo bandymus pirmiesiems 10 kiekvienos gamybos pamainos vienetų
Priemaišos žaliavoje
Jei TPU dervoje yra nešvarumų, drėgmės ar nesuderinamų priedų, apdorojant ir{0}}naudojant eksploatacijos metu atsiranda delaminacijos.
Prevencija:
Šaltinis TPU plėvelė iš ISO 9001 sertifikuotų gamyklų su gaunama derva QC
Prašyti partijos{0}}konkrečių medžiagų bandymo ataskaitų (tempimo, pailgėjimo, lydalo srauto indekso)
Atlikite{0}}svarbių partijų FTIR arba DSC analizę
Delaminacijos tikrinimo kontrolinis sąrašas (gaunamas QC):
| Testas | Metodas | Priėmimo kriterijus |
|---|---|---|
| Nulupimo stiprumas (TPU{0}}į-audinį) | ISO 2411 (T-peel) | Didesnis arba lygus 20 N/15 mm |
| Atsparumas lankstumui (delaminacijos patikrinimas) | ISO 5402, 50 000 ciklų | Jokio atsiskyrimo |
| Terminis sendinimas (72 val., 70 laipsnių) | Vizualinis + lupimo testas | Nėra pūslių; žievelė Didesnė arba lygi 90% pradinio |
| Atsparumas hidrolizei (24 val., 70 laipsnių vanduo) | Vizualinis + lupimo testas | Nėra atskyrimo; žievelė Didesnė arba lygi 60 N/3cm |
Masinių partijų gamykliniai bandymų standartai
Pirkimo sutartyje nurodykite šiuos testus. Reikalauti trečiosios šalies (SGS, Intertek, TÜV) arba tiekėjo pagal ISO 17025 akredituotų laboratorijų ataskaitų.
Atsparumo vandeniui bandymai
| Testas | Standartinis | Priėmimo kriterijus | Dažnis |
|---|---|---|---|
| Atsparumas hidrostatiniam slėgiui | ISO 811 arba ASTM D751 | Didesnis arba lygus 10 000 mmH₂O 0,025 mm plėvelei | Kiekviena partija |
| Dinaminis atsparus vandeniui (baigtas batas) | ISO 20344 | Nulinis įsiskverbimas po 60 ciklų/min 4 val | Vienai gamybos partijai |
| Oro nuotėkis (siūlės vientisumas) | SATRA TM230 | Nulinis nuotėkis esant 10 kPa slėgiui | Vienai gamybos partijai |
| Vandens garų perdavimo greitis | ASTM D6701 | Didesnis arba lygus 650 g/m² per dieną | Kiekviena partija (arba pagal formulę) |
Mechaninių savybių testai (gaunama kokybės kontrolės priemonė)
| Testas | Standartinis | Priėmimo kriterijus | Dažnis |
|---|---|---|---|
| Tempimo stiprumas | ASTM D412 | Didesnis arba lygus 30 MPa | Kiekviena partija |
| Pailgėjimas pertraukos metu | ASTM D412 | Didesnis arba lygus 300 % | Kiekviena partija |
| Ašarų stiprumas | ASTM D624 | Didesnis arba lygus 150 kN/m | Kiekviena partija arba viena formulė |
| Šoro kietumas | ASTM D2240 | 80A–95A (avalynė) | Kiekviena partija |
| Storio tolerancija | Mikrometras (10 taškų / ritinys) | Nominali ±5 % | Kiekvienas ritinys |
| Pločio tolerancija | Plieninė juosta | Vardinis ±0,5 cm | Kiekvienas ritinys |
Cheminės atitikties testai
| Medžiaga | Riba | Testo standartas | Dažnis |
|---|---|---|---|
| Ftalatai (DEHP, DBP, BBP, DIBP) | <0.1% each | ISO 14389 | Kiekviena partija (eksportas į ES) |
| Formaldehidas | <75 ppm | ISO 14184-1 | Kiekviena partija |
| Sunkieji metalai (Pb, Cd, Cr VI) | <0.01% | ICP{0}}OES | Kiekviena partija |
| DMF (dimetilformamidas) | <100 ppm | GC-MS | Kiekviena partija |
| REACH SVHC | <0.1% each | Įvairūs | Kasmet |
Pastaba:Kitaip nei PVC, TPU sudėtyje nėra ftalatų plastifikatorių. Tačiau priedai (dažikliai, UV stabilizatoriai, antipirenai) gali įtraukti ribojamų medžiagų -, kurią reikia išsamiai atskleisti.
Partijos priėmimo kriterijai (AQL pagal ANSI / ASQ Z1.4 II lygį)
| Defekto tipas | Aprašymas | AQL riba |
|---|---|---|
| majoras | Hole >1 mm, delamination visible, thickness >±10% of nominal, wrong color (ΔE >2.0) | 1.5% |
| Nepilnametis | Scratch >20 mm, dust inclusion, edge curl >10 mm, ritinio šerdies deformacija | 4.0% |
| Kritinis | Phthalates >0,1%, hidrostatinis<10,000 mmH₂O, peel strength <20 N/15mm | 0% |
DUK

01.Koks yra minimalus TPU vandeniui atsparios plėvelės užsakymas iš Kinijos gamyklos?
02.Kaip patikrinti, ar TPU plėvelė bus atspari hidrolizei tropiniame klimate?
03.Koks yra įprastas 20 pėdų talpyklos su tinkintos TPU vandeniui plėvelės pristatymo laikas?
04.Ar TPU plėvelę galima apdoroti suvirinant aukštu{0}}dažniu be klijų?
05.Kaip paprašyti nemokamų TPU plėvelės pavyzdžių laboratoriniams tyrimams?
Gamyklos pagalba– Atsisiųskite mūsų TPU plėvelės gamyklos audito kontrolinį sąrašą (32 elementai) arba paprašykite 10 m mėginio ritinio destruktyviam laboratoriniam tyrimui.[Susisiekite su Solamni TPU technine komanda →]
Solamni nauja medžiaga–TPU plėvelės gamintojas, kurio metinis pajėgumas: 3,5 milijono linijinių metrų. Storio diapazonas: 0,05–1,0 mm; plotis: iki 1,4 m. Sertifikatai: ISO 9001:2025, REACH, RoHS, GRS. Sandėliai: Fujian (Kinija), Ho Chi Minh City (Vietnamas). Nemokamas Swatchbook pavyzdys išsiųstas per 24 valandas.







